ממחאת הקוטג' ועד הורים שמרגישים שהם חיים במירוץ עכברים בלתי פוסק, כולנו מתלוננים על יוקר המחייה ומחפשים דרכים להתמודד עם המציאות הכלכלית המאיימת. זוגות רבים מוצאים את עצמם מנהלים טבלאות של הכנסות אל מול הוצאות, מנסים להצטמצם ולחסוך, אבל זה לא פשוט.

מערכת 05.03.20

אל תצמצמו הוצאות, תגדילו הכנסות!

אנחנו מחפשים בלי סוף לחסוך, אבל לא תמיד זה אפשרי, ולפעמים אנחנו גם לא מעוניינים להוריד מאיכות החיים שלנו. הפיתרון הוא, במקום לצמצם הוצאות – להגדיל הכנסות.

יש כל מיני דרכים להשקיע, אבל דווקא במקרה של התקנת מערכת סולארית ביתית קטנה על הגג שלכם – מדובר בהשקעה חכמה במיוחד. למה?

קודם כל, משום שמדובר בניצול יעיל של המשאבים שגם ככה קיימים: השמש, שעובדת שעות נוספות במדינה חמה כמו ישראל, והגג שלכם, שממילא אין לו כל שימוש אחר. התקנת לוחות סולאריים על הגג שלכם היא השקעה סולידית ובטוחה, שיכולה לייצר לכם תשואה גבוהה מאוד,  והכנסה פסיבית ללא מס של עד 18,000 ₪ בשנה.

תנו לשמש לעבוד בשבילכם

איך זה עובד? האנרגיה הסולארית היא אנרגיה שמקורה בקרני השמש, ובאמצעות אנרגיה פוטו וולטאית (חשמלית), היא הופכת לחשמל. בפועל, מתקינים על גג הבית שלכם פאנלים סולאריים, ובנוסף ממיר חשמלי שתפקידו להמיר את החשמל לחשמל המשמש את הבית. החשמל שמיוצר משמש את הבית שלכם, ויתרת החשמל מוזרמת אל חברת החשמל ומזכה אתכם בתשלום עבור הייצור.

אפשר לדבר במספרים?

בטח, אם יש לכם שטח בגג של 80 מ"ר או יותר, תוכלו להרוויח תשואה מעולה ולחסוך אלפי שקלים בשנה על הוצאות החשמל. למעשה, התקנת מערכת סולארית ביתית על הגג שלכם היא כמו קנייה מראש של כל החשמל שתשלמו ב-30 השנים הבאות, בשליש מהמחיר. החיסכון הוא אדיר.

100 מ"ר של פאנלים שיותקנו על שטח הגג שלכם ייצרו עבורכם חשמל בשווי של כמעט 9,000 ₪ בשנה, רווח נאה שמכסה את ההשקעה הראשונית תוך מספר שנים.

חשוב לציין שהמערכת הסולארית מגיעה עם אחריות ארוכת טווח של 25 שנה, ועם צורך מינימאלי בתחזוקה שוטפת – של מספר שטיפות, בעיקר בקיץ, כדי לנקות את הלוחות הסולאריים מאבק ובוץ שמפריעים לקליטת קרני השמש.

מערכת סולארית ביתית:לא משלמים מיסים, לא זקוקים להיתרים מיוחדים

סיבה נוספת שהופכת את ההשקעה בפאנלים סולאריים לכדאית, היא העידוד של המדינה. בגדול, אנרגיה סולארית הופכת בשנים האחרונות לפופולרית יותר ויותר, בגלל שמדובר במקור אנרגיה חלופי שאינו מזהם.

מדינת ישראל צריכה לעמוד בתקנים מסוימים ולהציג נתונים של צריכה גוברת של אנרגיה ירוקה, ולכן, לאחרונה חלו שינויים ברגולציה, שהסירו הרבה מאוד חסמים בפני לקוחות פרטיים, ואתם יכולים ליהנות מהם.

כיום, כל משפחה שרוצה להשקיע בהתקנת גג סולארי רשאית לעשות זאת, וחברת החשמל תתקין להם מונה ביתי דו כיווני. בנוסף, המדינה פטרה את המשקיעים מחובת דיווח למס או מתשלום מס על הרווח, פטור מתשלומי ארנונה או אפילו מהיתרי בניה.

התוצאה היא, שמדובר בהשקעה משתלמת, פטורה ממס, פשוטה וזמינה.

אז לסיכום: התקנת פאנלים סולאריים, כדאי או לא?

לחלוטין כדאי. לא מדובר פה בהכנסה שתהפוך אתכם למיליונרים, אבל מדובר בסכומים שבהחלט יכולים לפנק אתכם ולשדרג את איכות החיים. כשמדובר בחיסכון של אלפי שקלים בשנה – חישבו על חופשה בהרכב משפחתי בחו"ל, או על הרחבה משמעותית לתקציב הבגדים או הבילויים של המשפחה.

לא כל אחד יכול להתקין גג סולרי בבית שלו, אבל אם יש לכם גג בשטח של מעל 80 מ"ר, אין ספק שזה משתלם במיוחד. בנוסף לתשואה היפה, תיהנו מאפשרות למימון של עד 100% מהבנקים על ההשקעה הראשונית ומפטור ממסים ומתשלומים נוספים על ההכנסות מהמערכת הסולארית.

קדימה, הגג מחכה לכם! לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות, לחצו פה>>